Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Шкільне лісництво

Date: 23 листопада 2020 о 17:31, Refreshed 13 жовтня 2021 о 09:26

З дитячих літ ми звикаємо до чарівної краси нашої неповторної природи. Любимо  бувати в лісі, в полі. Відбираючи впродовж сотень мільйонів років, немов чародійний селекціонер, усе життєдайне, досконале і доцільне, природа стала колискою людства. І саме їй ми зобов’язані своїм існуванням. Тож маємо дбати про неї, давати щось навзамін. І маємо це робити постійно, привчати до любові до природи, і зокрема, лісу ще з малечку, виховувати в підростаючого покоління повагу і шану до неї. Щоб був нерозривний ланцюжок людина–природа.

Щоб краще знати ліс, який оточує  наше село з трьох сторін, ще в 1984 року в Скулині були створені дозірні групи, які оберігали насадження. Ці групи були названі “зеленими патрулями”. А ініціаторами їх створення були вчителі місцевої школи: Поліщук Надія Макарівна, Бойчук Петро Якович. Учням було виділено 10 га лісу, де під керівництвом спеціалістів юні лісоводи проводили посадку культур, доглядали за молодняком, розвішували шпаківні. Число юних лісоводів з кожним роком росло, а діяльність дітей стала більш вагомою.

Учнівське лісництво засноване в нашій школі  25 квітня 1993 року

Плани учнівського лісництва передбачають цілорічний цикл завдань, складених спільно з Скулинським лісництвом. Школа і лісгосп уклали договір з врахуванням задач, які стоять перед лісовим господарством.

На зборах учні обрали лісничого, помічника лісничого, майстрів лісу, бухгалтера. Решта стали юними лісівниками. Все – як у справжньому лісництві. Учням передано ліс площею 78 га, лісовий розсадник 0,03 га. До складу лісництва входять учні 6 – 11 класів.

Першим лісничим Скулинського учнівського лісництва був Поліщук Олександр. Пройшовши школу юних лісоводів, він, як і багато його товаришів, пов’язав своє життя з лісом – кандидат сільськогосподарських наук, старший експерт-аудиту надає сертифікацію лісів.

Ми прагнемо, щоб наші учні після закінчення школи пішли працювати в лісове господарство або здобували освіту в лісотехнічних технікумах і вузах. Лісотехнічні інститути і технікуми закінчило багато випускників нашої школи - Осійчук Сергій, Ющик Олександр, Крочук Богдан, Кравчик Михайло, Кравчик Сергій, Ющик Андрій, Лисюк Максим, Кравчик Надія та інші. У лісовому господарстві працюють випускники школи минулих років: Зінчук Олександр Сергійович, Сачук Віктор Миколайович, Бойко Павло Васильович, Осійчук Андрій Сергійович, Рудень Олександр Леонідович, Коваль Віктор Петрович. В Шацькому лісовому коледжі на даний час навчаються Зінчук Марія і Бойчук Павло.

З 2009 року керівником Скулинського учнівського лісництва є вчитель біології Савченко Світлана Миколаївна.

Comments:
Only authorized users can leave comments.